Новости
Пятница, 10 Июнь 2016 12:05

Скільки потрібно витрачати на рекламу?

Одне з ключових питань, яке постійно ставлять собі підприємці: «Скільки моя компанія повинна витрачати на маркетинг і рекламу?» На жаль, замість пошуку відповіді на це питання, більшість просто ігнорує його і сподівається, що проблема вирішиться сама собою.

Деякі компанії вважають, що головне – це хороший якісний продукт, а клієнти прийдуть самі. Така думка і є найбільшою помилкою сучасних підприємців. Безсумнівно, маркетинг потрібен. Питання тільки в тому, де взяти гроші на його фінансування і скільки цих грошей потрібно? Точної відповіді на це питання не існує, але є загальні принципи, які дозволять вивести оптимальну формулу, грунтуючись на специфіці окремої компанії.

Перший крок – визначте, яка реклама, і які маркетингові ходи  найбільше сприяють залученню клієнтів у вашій галузі. Досліджуйте поведінку споживачів. Що мотивує їх до покупки? Де вони беруть інформацію? Яким джерелам довіряють? Великі компанії часто публікують фінансову звітність, яка містить інформацію про витрати на маркетинг. Шляхом неважких обчислень ви зможете визначити, який відсоток складають витрати на маркетинг від загального доходу.

Якщо вам не вдається знайти аналітичну інформацію саме у вашій галузі, то спочатку намагайтесь витрачати на маркетинг близько 5% від загального доходу. Потім цей показник  можна корегувати на основі аналізів ринку, дій конкурентів та інших факторів, котрі впливають на ваш бізнес.

Таким чином, якщо ваші доходи є нищими, ніж у конкурентів, то це означає, що варто спробувати витрачати більше коштів на рекламу. Слід також розуміти, що маркетинг – це не лише реклама. Хоча чіткого визначення маркетингу не існує, але часто його розуміють як дії, спрямовані на просування товару від продавця до споживача.

 

 

Телефоны

095-183-40-44

 

096-29-57-880

 

690-442

Наши клиенты

Наш адрес